Sarı Kamyonet

Sarı kamyonet: Sarı kamyonet denilmesi K* Belgeli oluşu münasebetiyle Müşteriler tarafından diğer araçlardan ayrılmasını sağlamak için Ticari renk e çağrım yaptığı için Sarıya boyalı yada sarıya kaplı dış görünüşünden ötürüdür. 

Kamyonet taksi İle Taksi arasındaki fark; Taksi Müşteri Odaklı çalışır ve müşterinin beraberindeki fala yükten ücret talep eder, Kamyonet Taksi İse Yük ve Eşya odaklı çalışır Mesafe Bazlı çalışacağı için arabanın istiap hakkı kadar yüklemesini gerçekleştiri ve Talep edilmesi durumunda yolcu Eşyası ile birlikte Kamyonet Taksi Şöförü nün yanında Konforlu bir şekilde yolculuğunu yapar.

Kamyonet ile Kamyonet Taksi arasındaki Fark İse Kamyonetler evden eve nakliyat Fiyat politaksını izler  ve yüksek oranda ücret  talep eder, Kamyonet taksi ise Taksi ücreti gibi cüz i ücret talep eder. Özetleyecek olursak Kamyonet Taksi  Taksinin Renk ve ücret politikasını izleyerek Cüz i Ücret ve Fark edilmeyi hedefleyerek Kamyonet in K* Belgesine sahip olup bu K* Belgesi ile Kamyonetin işini yaparak Kamyonet Taksi olarak bilinir hale gelmiştir.
 

X